fbpx

Во Тетово Сиљановска зборуваше против употребата на јазиците, граѓаните нема да дозволат да го урнат концептот едно општество

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Сиљановска вчера во Тетово зборуваше против употребата на албанскиот јазик. Само некој час подоцна, Мицкоски во ТВ интервју се обидуваше да ја оправда и им се обраќаше на граѓаните Албанци.

Сиљановска уште еднаш покажа дека е против концептот на едно општество, дека нема намера да биде претседател на сите граѓани, дека нема да обединува, туку ќе ги дели граѓаните.

Со своите ставови, Сиљановска потврдува дека е дел од матрицата на Никола Груевски, матрица на поделби, омраза и конфликти, матрица која со години ја држеше државата во изолација и неизвесност.

Сиљановска сака да биде новиот Ѓорге Иванов, партиски послушник кој ќе работи по насоки од Будимпешта, но граѓаните тоа нема да го дозволат.

Граѓаните нема да дозволат Сиљановска да го урне концептот на едно општество, нема да дозволат Сиљановска, Мицкоски и Груевски повторно да ја вратат земјата во заложништво, во изолација и поделби. Граѓаните ќе го одберат Стево Пендаровски за вистински претседател кој води напред кон развој, напредок и интеграција, Мицкоски и Сиљановска нека се подготват за пораз.

Скопје, 10.04.2019
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести