fbpx

Сиљановска покажува дека е иста како Иванов, дали е запознаена со случајот Титаник против партијата чија што кандидатка е?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Освен што ги менува ставовите на дневна основа, Гордана Сиљановска покажува непознавање на историјата или пак свесно почна и да извртува историски факти, да измислува митови во дневнополитички цели.

Историски факт е дека немало Македонци меѓу преживеаните од несреќата на бродот „Титаник“. Но тоа не ја спречува Силјановска да митологизира несреќи, за да продолжи со својот лажен патриотизам.

Има доста Македонци во еден друг Титаник – предметот на Специјалното јавно обвинителство за дела против изборите отворен против ВМРО-ДПМНЕ, партијата чија што кандидатка е Сиљановска. Па во некоја друга прилика Сиљановска може да каже што мисли за овој случај кој се занимава со изборни нерегуларности и дела против изборите, кадешто главни обвинети се високи функционери на партијата што ја кандидира.

Со извртувањето на историските факти, со измислување митови и легенди, Сиљановска покажува дека е иста како Ѓорге Иванов.

Затоа граѓаните нема да дозволат нов Иванов кој ќе лаже за минатото и ќе работи против иднината. Граѓаните ќе изберат вистински претседател кој достојно ќе ја претставува државата и ќе води напред кон иднина во ЕУ и НАТО.

Скопје, 08.04.2019                    

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

 

Последни вести