fbpx

Рамо до рамо со граѓаните на Карпош: ЕУ или изолација, време е за финална победа за нашата иднина

Facebook
Twitter
LinkedIn

Интензивните теренски активности на СДСМ и средби со граѓаните ширум републиката продолжија и денеска.
Во општина Карпош рамо до рамо со граѓаните беа потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев и Роберт Бекировски.
На маалска средба со карпошани Богоев порача дека е време за финална победа за иднината на земјава, пред се заради доброто на идните генерации.
– Ние, сегашните генерации сме сега должни да одиграме клучна улога и да го направиме финалниот чекор за да ја обезбедиме европската иднина на нашата татковина. Имаме историска шанса која што мора да ја искористиме. Стремежот е европско образование тука, европски можности и вредности на слобода, демократија, правичност и правда тука, во нашата Македонија. Затоа, ова е битка за иднината, за стабилност, за мир, за просперитет и економски напредок. Борба за правда, подобро образование, организирано здравство, повисоки плати и пензии, поубав живот за сите. Ова е борба за младите. Сега е време за финална победа за нашата иднина, рече Богоев.
Изборот на сите политички партии е помеѓу европска иднина и враќање назад, ЕУ или изолација, додаде тој.
– Изборот пред секоја политичка партија е интеграција или изолација. Eвропски блок за европска иднина или анти-европски блок за изолација. Христијан Мицкоски, наместо со денови да молчи треба да излезе пред јавноста и да каже што одлучил: ЕУ или Левица?, рече потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев денеска од средба со граѓаните на Карпош.

Последни вести