fbpx

За три дена кампања, три големи лаги на Силјановска кон граѓаните

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

За само три дена од почетокот на кампањата за претседателските избори, кандидатката на Христијан Мицкоски и Никола Груевски, Гордана Силјановска, три пати ги излажа граѓаните.

Силјановска лаже дека е натпартиски кандидат, а всушност е кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ. Не може ниту штаб да отвори без присуство на Мицкоски чиј што кандидат е.

Силјановска лаже дека е за правда, а брани криминалци и насилсници. Дури и слоганот и лажен и лицемерен.

Лаже Силјановска дека не го признава и нема да го користи уставното име на државата, а официјален документ покажува дека е потпишана на кандидатура за претседател на Република Северна Македонија.

Неприфатливо е претседателски кандидат да ги лаже, да ги манипулира гласачите, да говори едно, а друго да прави.

Затоа, на изборите, граѓаните нема да дозволат лицемери и партиски послушници да застанат на чело на државата.

 

Скопје, 04.04.2019

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

 

Последни вести