fbpx

Мицкоски не покажа никаков доказ дека бил во Виена, нека одговори дали се сретнал со неговиот ментор Груевски

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски не објави слика, никаков доказ околу неговата наводна посета на Виена. Но затоа, неговата ВМРО-ДПМНЕ призна дека тој бил во Будимпешта на „транзитно“ патување.

Го охрабруваме Мицкоски да објави барем една фотографија од неговата посета на Виена.

Ако тоа не можно, тогаш Мицкоски нека го искористи периодот додека шета и шири лажни вести низ државата да одговори дали во Будимпешта се сретнал со неговиот ментор, осудениот криминалец Никола Груевски.

Да одговори Мицкоски дали пред почетокот на кампањата барал совети за неговата кандидатка Силјановска.

Доби ли Мицкоски насоки од Груевски за деструктивно и антидржавно делување?

Скопје, 02.04.2019

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести