fbpx

Вистинската адреса за лаги и лажни вести е белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, симболот на лажни вести, измислици и деструкција

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Подмладокот на Христијан Мицкоски повторно ја промаши адресата.

Штабот на ВМРО-ДПМНЕ, партијата симбол на лажни вести е вистинската адреса на тема лаги и лажни вести.

Доколу имаат проблем да го лоцираат, тоа е оној скапоцен дворец изграден во време на најголема сиромаштија и задолжувања на граѓаните и државата.

Денешниот ден, први април е ден на Христијан Мицкоски неговите лаги.

Во остуство на конкретни идеји, план и програма, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ своето делување го сведоа на лажни вести, деструкции и обид за блокада на иднината и на државата.

Затоа Мицкоски и неговата ВМРО-ДПМНЕ од јавноста веќе се препознаени како симбол на лажни вести и измислици.

Скопје, 01.04.2019
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести