fbpx

ДПМНЕ е партија со криминално стекнат имот и почесен претседател на црна листа

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ДПМНЕ и Мицкоски се најдоа повикани да ги толкуваат одлуките на САД.

Мицкоски е претседател на партијата ДПМНЕ со криминално стекнат имот врз грбот на граѓаните, со конфискувана Бела палата и со почесен претседател на црната листа на САД.

Има бројни судски пресуди за долгогодишни затворски казни, стотина осудени сегашни и поранешни партиски функционери на ДПМНЕ со нивни јавни признанија, меѓу кои и за злосторничко здружение.

ДПМНЕ треба да се запраша што потврдува ова и зошто досега воопшто се немаат оградено од криминалот на режимот?

Последни вести