fbpx

ВМРО-ДПМНЕ го брани насилството од 27 април, таа е симбол за криминал и нелегално прислушување

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

ВМРО-ДПМНЕ го брани насилството од 27 април. Партијата што брани криминал и насилници е симбол за нелегално прислушување, симбол на системско погазување на човековите права и слободи, денес да глуми загриженост за прислушување.

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да се помират што правдата започна да функционира, што се расчистува бруталниот упад од 27 април кога во огранизиран напад се случи обид за убиство на пратеници и државен удар.

Наместо лажна загриженост, ВМРО-ДПМНЕ да ги остави институциите да ја завршат започнатата истрагата.

Скопје, 18.03.2019

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

Последни вести