fbpx

Силјановска лаже, сама покажува дека не може да и се верува, таа е кандидат на Мицкоски

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Гордана Силјановска лаже. ВМРО-ДПМНЕ јавно се пофали дека Игор Јанушев е шеф на изборниот штаб.

Силјановска која беше избрана на фарсична конвенција на ВМРО-ДПМНЕ, секојдневно посетува општински комитети на ВМРО-ДППМНЕ.

Силјановска не е натпартиски кандидат, туку кандидат на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ.

Ако Силјановска се дрзнува да лаже за работи што се очигледни и јавно познати, тогаш јасно е дека не може да и се верува за што било што ќе го каже понатака.

 

Скопје, 18.03.2019                                               

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТ

СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести