fbpx

Осмомартовски марш

Facebook
Twitter
LinkedIn

Почитувани,

Ве информираме дека денеска (09.03.2019, сабота) ќе се одржи традиционален марш по повод меѓународниот ден на жената, 8-ми март, во организација на Форумот на Жени на СДСМ.

Маршот тргнува пред зградата на ЕУ -Инфо центар во Скопје со почеток во 12.00 часот, а завршува во градскиот парк во Скопје (Школка).

На локацијата во градскиот парк свои обраќања ќе имаат, редоследно:

– Цветанка Ласкова, координаторка на Форумот на Жени на СДСМ;

– Мија Јаворник, висока претставничка од Партијата на европски социјалисти (ПЕС жени);

– Стево Пендаровски, кандидат за претседател на Република Северна Македонија;

– Зоран Заев, претседател на СДСМ;

(пренос во живо ќе може да проследите на официјалана веб страница на СДСМ и на Фејсбук страницата на партијата)

 

 

Последни вести