fbpx

СДСМ го осудува палењето на возилото кое го користел вицепремиерот Груби, очекуваме надлежните институции целосно да го расчистат случајот

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

СДСМ го осудува палењето на возилото кое го користел вицепремиерот Артан Груби. Ваков акт на насилство е неприфатлив и недозволив.

Очекуваме сите надлежни институции, Министерството за внатрешни работи, истражните и судски органи целосно да го расчистат случајот, јавноста да биде информирана за причините, мотивите и сторителите кои треба да понесат одговорност.

Последни вести