fbpx

СДСМ го осудува вандалскиот чин врз возилото на портпаролката на ДПМНЕ, Митева, надлежните институции целосно да го расчистат случајот

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

СДСМ го осудува вандалски чин на демолирање на автомобилот на портпаролката на ДПМНЕ, Марија Митева.

Секој чин на вандализам, насилство или уништување приватна сопственост е неприфатлив и недозволив, спротивен на вредностите на нашето македонско демократско општество.

Очекуваме и ги повикуваме сите надлежни институции да го расчистат случајот, сторителите да бидат откриени и да понесат одговорност согласно законите.

Последни вести