fbpx

Мицкоски е против ЕУ, проевропскиот блок нема да дозволи блокада на иднината

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицковски потврди дека е против ЕУ и сака да ја блокира европската иднина на земјата.
Мицкоски сака да ја влече земјата и народот уште 11 години надвор од ЕУ, во изолација.

Цел регион да напредува а Македонија да биде надвор од ЕУ, осамена и изолирана.

Членството во ЕУ не е политичка игра. Се работи за иднината на државата, за исполнување на стратешка цел и врвен национален интерес.

Проевропската коалиција предводена од СДСМ нема да подлегне на вакво неодговорно и недржавничко однесување на Мицкоски.

Нема да дозволиме граѓаните, нивната иднина, државата да се блокирани од ДПМНЕ.

Ќе се бориме за европска иднина и ќе победиме затоа што мнозинството македонски граѓани стојат зад членството во ЕУ.

Последни вести