fbpx

Анти европската ДПМНЕ треба да знае: процесот за уставни измени не е завршен

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност – реакција на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски и ДПМНЕ се против ЕУ а реториката којашто ја користат само го потврдува нивното антиевропско и антидржавното однесување.

Анти ЕУ партијата, ДПМНЕ, треба да знае: процесот на уставни измени во македонското Собрание не е завршен.

Проевропскиот блок партии на чело на СДСМ нема да се откаже од членството во ЕУ, затоа што се работи за иднината на земјата, иднината на граѓаните, на младите, на идните генерации.

Нема да дозволиме европската иднината на државата да блокирана од страна на Мицкоски и ДПМНЕ.

Последни вести