fbpx

Мицкоски зборува за поделба на Македонија, во тоа нема да успее, граѓаните ќе го поразат неговиот антизападен кандидат за претседател

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски зборува за поделба на Македонија како сите оние што не и мислат добро, се надева дека ќе ја врати Македонија во темното минато на поделби и тензии.

Но, тоа нема да му успее на Мицкоски. Граѓаните ги поразија неговите деструктивни, антизападни политики и одново ќе го поразат на претстојните претседателски избори.

Граѓаните нема да дозволат нов Иванов ниту нов Груевски, нема да дозволат уште една марионета која ќе работи спротивно на државните и националните интерси, против НАТО и ЕУ.

Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат за претседател убедливо ќе бидат поразени од мнозинството граѓани кои се определија за напредок, интеграција и иднина во едно општество за сите.

Граѓаните ќе изберат вистински претседател, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ нека се подготват за пораз.

Скопје, 28.01.2019

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

Последни вести