fbpx

На егзотично патување, на чија сметка плови градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Две години градоначалникот Пецаков не се одважи да застане пред охриѓани и да даде отчет за сработеното.

Пецаков никаде го нема, а револтот на граѓаните расте.

И додека Охрид тоне секој ден, Пецаков плови на егзотично патување заедно со секретарот на општина Охрид, но и други лица од неговиот Кабинет.

Кој платил за егзотичното крстарење на Пецаков? На чија сметка плови градоначалникот на Охрид?

Граѓаните очекуваат одговори.

Последни вести