fbpx

ДПМНЕ побегна од Анкетната комисија за Онкологија откако ја злоупотреби

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ДПМНЕ побегна од собраниската Анкетна комисија за случајот Онкологија, бидејќи беа фатени во лага, во обид да ги излажат граѓаните, злоупотребувајќи ја комисијата.

Претседателката на комисијата Рашела Мизрахи ги прочита заклучоците напишани од Белата Палата, без усогласување, без гласање, без разгледување и ја прекина комисијата а ДПМНЕ цел ден бегаа. На овој начин Мизрахи директно ја залоупотреби својата функција како претседавач на комисијата.

Целта на ДПМНЕ не е вистината, не е истрагата, не се пациентите на Онкологија, туку само политичките цели.

Заради ваквите злоупотреби Мизрахи треба да си даде оставка.

Последни вести