fbpx

Изопачена потреба за политизација на жртви, нема грам човечност кај ДПМНЕ и Мицкоски

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Додека цела Македонија жали, а институциите целосно го расветлија случајот, ДПМНЕ сакаат да профитираат врз трагедија и човечките жртви.

Кај ДПМНЕ и Мицкоски нема грам човечност. Имаат изопачена потреба за политизација на жртви.

Најмалку што може и што треба да направат ДПМНЕ и Левица е да излезат пред јавноста и да им се извинат на граѓаните и на припадниците на македонската полиција.

Последни вести