fbpx

Ковачевски: СДСМ е се посилен, на изборите ќе ја предводи големата победа за европска Македонија

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

СДСМ од ден во ден е се посилен и на изборите на 24 април и на 8 мај ќе ја предводи големата победа за европска Македонија, порача престедателот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски, во интервју за Канал 5 телевизија.

Претседателот Ковачевски истакна дека СДСМ во моментов е најактивната политичка партија во државата.

Имаме голем број на трибини кои се присутни сите од раководоството, имаме трибини на кои се присутни пратениците, кои што навистина се покажаа како најдостојни претставници на СДСМ, во законодавниот дом носејќи тешки одлуки, поддржувајќи ја визијата за европска Македонија, нагласи Ковачевски, престедателот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски, во интервју за Канал 5 телевизија.

Последни вести