fbpx

Мицкоски и ДПМНЕ се криви за блокадата на европскиот пат

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Поради блокадата на опозицијата во македонското Собрание државата не ги отвори поглавјата од преговорите со ЕУ.

Иако целосно успешно заврши процесот на скрининг, иако нема нови услови и поддршката од европските лидери за трасираниот пат на Македонија кон Унијата е силна, поглавјата останаа затворени поради политиката на блокади на ДПМНЕ и Левица.

Мицкоски и ДПМНЕ се криви за блокадата на европскиот пат.

Со ДПМНЕ нема ЕУ, има изолација, неизвесност и стагнација.

Христијан Мицкоски по кој знае кој пат ги стави своите лични лични интереси пред интересите на македонскиот народ и граѓаните кои живеат во Македонија.

Граѓаните и конкретно се уверија дека единствен кочничар на европскиот пат е анти ЕУ коалицијата на ДПМНЕ и Левица.

Последни вести