fbpx

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски го бранат криминалот на Груевски, граѓаните ја поразија таквата матрица, Македонија оди напред

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Најголемото црнило беше 11 годишното криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните безмилосно се трошеа за криминални додека државата и граѓаните тонеа во долгови и сиромаштија.

За разлика од таквиот криминален однос, денес економијата е поставена на здрави основи и се движи во нагорна линија.

Растот на платите, растот на БДП од 3 отсто во третиот квартал на 2018 година, намалувањето на невработеноста се последните економски показатели кои ја докажуваат успешноста на економските политики на Владата предводена од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не можат да понудат ништо, немаат план, немаат идеја и програма што би донеле добро за граѓаните и државата.

Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски нудат само деструкција, блокади и дејствуваат спротивно на интересите на граѓаните.

Затоа Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ организираат протести на кои го бранат криминалот и се закануваат кон судии и обвинители.

Граѓаните и државата избраа да одат напред кон полноправно членство во ЕУ и НАТО, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ избраа да останат на браникот на криминалите на Груевски и неговите соработници.

Скопје, 09.12.2018

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

 

Последни вести