fbpx

На предлог на СДСМ решен проблемот со возачките дозволи, ДПМНЕ не смее да казнува

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

На предлог на пратеничката група на СДСМ, Собранието усвои законски измени со кои на возачките дозволи продолжена им е важноста, до крајот на оваа година.

Граѓаните и понатаму да може да ги користат на територијата на државата. ДПМНЕ не смее да ги казнува граѓаните.

Нодоговорно е однесувањето на министрите на ДПМНЕ во техничката Влада и обидите да создававаат дополнителен хаос.

Последни вести