fbpx

Убиство и запалено кафуле во еден ден, ДПМНЕ и Тошковски немаат капацитет да расчистат случајот

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Убиство и запалено кафуле во Скопје само за неколку часа.

Министерот и началникот на СВР Скопје, кадри на Мицкоски и ДПМНЕ покажуваат голема некадарност во водењето на МВР. Најважното, безбедносна на граѓаните се загрозува со тоа.

ДПМНЕ и Тошковски немаат капацитет да го расчистат случајот.

Го очекуваме денеска Ковачки да излезе пред МВР и да побара одговорност од Тошковски а од ДПМНЕ да излезе во јавноста со обвинување за него дека ја направил Македонија како Колумбија во 90-тите.

Последни вести