fbpx

Потпретседателот Битиќи од Старо Нагоричане: СДСМ ќе победи на изборите и ќе ја водиме државата таму каде што заслужува, во Европа

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Вечерва во Старо Нагоричане се отвори новиот промотивен штаб на Социјалдемократскиот сојуз каде се обрати потпретседателот, Фатмир Битиќи, кој кажа дека инспиративните разговори со сопартијците го исполниле со големо чувство на одлучност.

„Одлучност СДСМ да го мобилизира гласот на граѓаните и да победиме на претседателските и парламентарните избори. Победата е избор, затоа СДСМ нема да побегне од тој избор. Ќе победиме и ќе ја водиме државата таму каде што заслужува, во Европа.

Но дозволете ми да бидам јасен, во прашање се два дена, 24 април и 8 мај, кога вашиот глас и гласот на сите граѓани и граѓанки нема да биде само заокружување со пенкалото на гласачко ливче, тоа ќе биде инвестиција во иднината на нашите деца, тоа ќе биде влог во градењето на подобра сегашност за генерациите што доаѓаат. Кренете го и ширете го добриот глас кој го оставиме зад себе. “– рече потпретседателот Битиќи

Последни вести