fbpx

Стари кадри на Мицкоски за носители, ДПМНЕ не може да донесе никаква промена

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ДПМНЕ уште еднаш потврди дека не може да донесе никаква промена.

По Гордана Силјановска Давкова, како кандидат на ДПМНЕ за претседател на државата, која на минатите изборите загуби од Пендаровски, ДПМНЕ излегува со проверени кадри на режмот на Груевски, како Николоски, Мисајловски, Ковачки, за носители на листите.

Се потврди дека ДПМНЕ нема ни кадровска, ни програмска понуда.

Со стари кадри на Мицкоски како носители на листите, ДПМНЕ на граѓаните им нуди враќање назад во минатото, во изолација, далеку од членство во ЕУ и напредок.

Граѓаните сакаат јасна визија за иднината, визија која носи надеж, напредок, развој и европски животен стандард.

Затоа на претстојните избори ќе ја дадат својата поддршка за СДСМ, бидејќи сакаат Македонија да биде рамноправна просперитетна членка на ЕУ, а не изолирана и затворена држава без надеж за подобро утре.

Последни вести