fbpx

Мицкоски ја води кампањата на Силјановска, без план за иднината и без понуда пред граѓаните

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Мицкоски ја води кампањата на Силјановска и таа е целосно маргинализирана.

Зборуваат дека ја ценат како почитувана професорка, а Гордана нема програма, нема понуда пред граѓаните а нема ниту кампања. Мицкоски и ја води кампањата, со обвинувања, без план за иднината и без понуда пред граѓаните.

Ова е уште една потврда дека Силјановска е сосема под контрола на ДПМНЕ, реприза на Ѓорѓе Иванов.

На граѓаните не им треба претседател кој ќе биде продолжена рака на Белата палата, партиски послушник.

На граѓаните не им треба уште една катастрофа како во Скопје.

Граѓаните не сакаат изолација, туку членство во ЕУ.

Затоа, граѓаните на изборите ќе изберат европска иднина со СДСМ и Стево Пендаровски.

Последни вести