fbpx

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што Скопје се гради како отворен град што работи за граѓаните

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ВМРО-ДПМНЕ и Коце Трајановски со години го силуваа Скопје а наместо да ги следат потребите на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ и Трајановски спроведуваа криминални проекти за да ги остварат замислите и желбите на Никола Груевски.

Загаден, нечист и затворен град е резултатот од децениското криминално и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ со Скопје.
Масовната партизација и злоупотребата на администрацијата завршија со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција. Денес администрацијата и на локално и на државно ниво се професионализира и работи во интерес на граѓаните, а не како досега во интерес на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што новата градска администрација предводена од СДСМ и градоначалникот Петре Шилегов, го градат Скопје како отворен и функционален град што работи во интерес на граѓаните. Очигледно е, ВМРО-ДПМНЕ ниту на власт, ниту во опозиција не работи во интерес на Скопје и неговите граѓани.

Скопје, 25.08.2018

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

Последни вести