fbpx

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ го бранат криминалот, СДСМ обезбедува европска иднина и признаен македонски идентитет

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Наместо да им се извини на граѓаните за пустошот што после 11 години криминално владеење го остави зад себе ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски манифестира цврста решеност по секоја цена да го брани криминилот, неводејќи сметка за интересите на државата и граѓание.

Мицкоски го злоупотребува дури и сопственото членство, ставајќи го насила во функција на одбрана на криминал.

Бадијала сонува Мицкоски, амнестија за криминалот во изминатите 11 година, за насилството и тероризмот што се случи на 27 април, нема да има.

Расчистувањето со криминалите на ВМРО-ДПМНЕ и правда за сите е државен интерес, секој ќе одговара пред законите, во транспаретна и законска постапка.

Јасно е, додека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ бранат криминал, СДСМ заедно со граѓаните обезбедува иднина.

Договорот за спорот со Грција е патриотски чин што го гарантира македонскиот идентитет и ја обезбедува македонската иднина со членство во НАТО и членство во ЕУ. Тоа се историски успеси на Македонија коишто само Мицкоски не може да ги прифати.
Поважна му е судбината на Никола Груевски отколку иднинта на Македонија.

Македонската безбедност и сигурност се загарантирани, обезбеден е македонскиот идентитет. Ние сме Македонци, нашиот јазик и идентитет се македонски и тоа е потврдено и загарантирано еднаш засекогаш!
Членството во НАТО што се обезбедува преку Договорот, носи огормен раст на економијата, инвестиции, нови работни места, повисоки плати и повеќе пари кај граѓаните. Истовремено, чекориме кон ЕУ и со тоа заедно градиме држава по европски правила.
Македонија оди напред и нема враќање назад во мрачното минато на изолација, неказнивост, поделби и неизвесност.

Мицкоски и деструктивните сили на чело со Иванов нема да ја закочат македонската иднина. Граѓаните избираат европска иднина, обезбеден и зајакнат македонски идентитет.

НЕ за одбрана на криминалот, ДА за македонската иднина.

Скопје, 08.07.2018
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести