fbpx

Мицкоски потврди дека Договорот го гарантира македонскиот идентитет

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски денеска индиректно потврди дека македонскиот идентитет е обезбеден.

Во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија попладнево Мицкоски призна дека согласно Договорот „ние ќе бидеме Македонци“ со што паѓаат во вода сите измислени и неаргументирани изјави и прес конференции на ВМРО-ДПМНЕ.

Го охрабруваме Мицкоски, својата конфузија да ја замени со вистината, деструкцијата со поддршка на интересите на државата, на граѓаните и да каже ДА за македонската иднина.

Скопје, 26.06.2018

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

Последни вести