fbpx

Лукаревска: Оддаваме почит на ликот и делото на Гоце Делчев, неговиот аманет е и за иднинте генерации

Facebook
Twitter
LinkedIn

Заменик претседателката на СДСМ и носителка на листа во изборната единица 3 од СДСМ и Коалицијата за европска иднина денеска даде изјава за медиуми во која што посочи дека СДСМ оддава почит на ликот и делото на великанот Гоце Делчев а неговиот аманет е за сегашните и за идните генерации.
-Денеска оддаваме почит на ликот и делото на Гоце Делчев. Неговиот аманет е за и за сегашните и за идните генерации. Делчев е симбол на единството и државотворноста, се борел за слободна и просперитетна држава. Ние сме тие коишто неговиот аманет ќе треба да го продолжиме во иднина, рече Лукаревска.

Последни вести