fbpx

Делегација на СДСМ оддаде почит по повод 13 ноември, Денот на ослободување на Скопје

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Почитувани,

По повод Денот на ослободувањето на Скопје, партиска делегација на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, предводена од Миле Зечевиќ, организационен секретар на СДСМ, положи цвеќе и оддаде почит пред споменикот на ослободителите на Скопје на Партизанските гробишта во Бутел , во Алеата на заслужните граѓани на гробот на генерал Михајло Апостолски во Бутел и пред споменикот „Ослободители на Скопје“ пред Владата на Република Македонија.

 

 

 

Последни вести