fbpx

Наместо да шири нови лажни вести, ВМРО-ДПМНЕ да ги остави надлежните институции да ги расчистат сите инциденти

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Сокривањата, заштитата и заташкувањата убиства, инциденти и криминали што беа одлика на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, завршија со ослободувањето и професионализацијата на државните институции.

Надлежните институции постапуваат во согласност со законите и ги расчистуваат сите инциденти без разлика на тоа кои се извршителите.

Наместо очајнички да се обидува да привлече внимание со ширење лажни вери, ВМРО-ДПМНЕ треба да ги остави надлежните институции да ја работат својата работа и до крај да ги расчистат сите незаконски дејствија.

 

Скопје, 05.11.2017

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

 

Последни вести