fbpx

ВМРО-ДПМНЕ го урниса здравствениот систем, Владата предводена од СДСМ работи во интерес на сите граѓани

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Лажни и лицемерни се обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за наводни пропусти во здравството бидејќи токму ВМРО-ДПМНЕ заради задоволувањето на корпутивните апетити на Никола Груевски и Никола Тодоров, го урниса здравствениот систем и ги понижи пациентите и лекарите.

Коруптивно и криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави уништено здравство, клиники и болници во долгови, неупотреблива опрема и дефицит на медицински кадар.

Наместо таквиот пристап, Владата предводена од СДСМ ги санира штетите во здравството и преку посветена работа ги подобрува условите во здравството во интерес на сите граѓани.

Скопје, 27.08.2017
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести