fbpx

Најостро го осудуваме инцидентот во којшто е пукано во Тодоров

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

СДСМ најостро го осудува инцидентот во којшто е пукано во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров.

Недозволиво е употреба на оружје и посегнување по нечиј живот, од која било причина, какви што се првичните информации за случајот.

Повикуваме на институционално решавање на проблемите.

Очекуваме надлежните органи целосно да го расветлат инцидентот.

 

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

Последни вести