fbpx

Одадовме почит на загинатите бранители во Вејце

Facebook
Twitter
LinkedIn

Делегација на СДСМ во состав Васко Ковачевски -пратеник, Горан Козаров – советник, Зоран Стојчевски – советник, Александар Литовски – член на ИО СДСМ Битола положи свежо цвеќе пред споменикот на загинатите бранители во Вејце во 2001 година.

 

 

 

 

Последни вести