fbpx

ВМРО-ДПМНЕ да се помири, режимот заврши, Македонија оди напред!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ја има поддршката на 67 пратеници, односно мнозинската поддршка на околу 700.000 граѓани.

Следен чекор во демократските процеси е конститутивна седница на Парламентот, доделување на мандатот и формирање нова реформска Влада.

Во Програмата на новата реформска Влада се гарантира слобода и професионално работење на медиумите.

Ќе има и независни институции. И правда. Се што Груевски и неговите соработници уништија.

Претставниците на ВМРО-ДПМНЕ мора да се помират со тоа дека режимот заврши. Македонија оди напред.

 

Скопје 18.03.2017

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

Последни вести