fbpx

Единствената пречка за Македонија се Иванов и Груевски

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Единствената пречка за Република Македонија се Ѓорге Иванов и Никола Груевски.

Го повикуваме Иванов да не одолговлекува во обид да ги спаси Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ од одговорност за криминалите и злоупотребите, и веднаш да го даде мандатот за состав на новата реформска Влада на граѓаните на Р.Македонија.

Огромно мнозинство од околу 700 илјади гласачи избраа промени, правда, заедништво, и Програма на новата Влада тоа ќе го овозможи.

Скопје, 13.03.2017

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести