fbpx

Иванов да го даде мандатот, не може заради криминалите на ВМРО-ДПМНЕ да нема Влада!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ВМРО-ДПМНЕ е риба на суво. Криминалци од нивното опкружување бегаат од земјата. Раководството е уплашено од одговорност за криминално стекнатото богатство затоа што го гледаат крајот.

Разбиени се нивните лаги. Граѓаните ја имаат пред себе Програмата на новата Влада со мерки за нивните основни потреби и гаранции за унитарноста според Уставот и законите.

Дури и од претставник на раководството на ДУИ се разолбичени, кој во интервју вчера рече: “А што правеа ВМРО-ДПМНЕ 20 дена со нас? Преговараа за Платформата и времето тоа ќе го покаже како точно. Преговараа и за униформите и за парите да бидат двојазични“.

Оттука, единствениот кој го крши Уставот е Ѓорге Иванов, кој има должност веднаш да го даде мандатот на претседателот Заев, кој обезбеди 67 потписи за формирање Влада.

 

Скопје,11.03.2017

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

Последни вести