fbpx

(Документ) Милошоски и официјално заминува од Груевски, од вчера е нотар

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Антонио Милошоски од вчера започнал со работа како нотар.

Еве го извадокот од Службен весник којшто потврдува дека Милошоски си нашол резервна позиција во нотарската професија, свесен дека Груевски заминува од политиката, а ВМРО-ДПМНЕ заминува во опозиција.

Носителот на кандидатска листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 5 и еден од најблиските соработници на Груевски напразно лажеше дека решението за нотар наводно му било во мирување и тој наводно останувал со Груевски и со партијата.

Потегот на Милошоски покажува дека почнаа напуштањата на Груевски и тоа од страна на неговите најблиски соработници.

Почнува и живот за граѓаните на Македонија кои гласаа против режимот, за промени во Република Македонија.

 

Скопје 22.12.2016

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

 

 

 

Последни вести