fbpx

Генералниот секретар Љупчо Николовски во интервју за РСЕ: СДСМ реализира повеќе од половина од ветеното

Facebook
Twitter
LinkedIn

Учинокот на реализација на програмата е повеќе од 57 проценти за помалку од две ипол години, зборуваме генерално за сето она што како партија сме го ветиле, вели во неделното интервју на Радио Слободна Европа, Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ.

Николовски зборува и за тоа зошто инсистираат на брзи избори, за тоа што ако ВМРО-ДПМНЕ ги бојкотира изборите, а зборува и за митинзите и за новите „бомби“.

Целото интервју прочитајте го на следниот ЛИНК.