fbpx

Спасовски во Само вистина: Бегството на Мисајловски од втора дебата досега е потврда дека нивнит концепт е режимот

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

„Вечерва сметав дека заедно со Мисајловски ќе бидеме да ги соочиме аргументите на ниво на концепти, тоа што не дојде и на оваа дебата дава за право да констатираме дека продолжување на режимот е нивниот концепт и претходно бегаа од дебата и соочувања и сега тоа го прават“ рече Спасовски, на почетокот на емисијата „Само вистина“ на ТВ Канал 5.

Тој посочи дека ние се заложуваме за слобода и имаме што да кажеме и за сработеното досега со евроатлантските перспективи и за новата развојна економија што ја планираме и продолжуваме по тој пат.

Последни вести