fbpx

НАТО го слави Денот на независноста заедно со нас: Запознајте ја специјалната единица „Волци“

Facebook
Twitter
LinkedIn

На 27 март 2020 година, Република Северна Македонија стана триесетта земја членка на Алијансата, а тие подготвија специјална честитка за Денот на независноста на нашата држава.

По тој повод, на официјалниот Твитер профил на НАТО, објавија видео во коешто е претставена нашата Специјална единица „Волци“.

– Придружете ни се во прославата на Денот на независноста на нашиот нов сојузник Република Северна Македонија. Запознајте ја Специјалната елитна единица која се нарекува „Волци“, стои во описот на видеото.

Последни вести