fbpx

(Видео) Сугарески: Андонов ни минута не треба да е министер, ја загрозувате државата!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Овој функционер ќе нема можност анкетниот лист да го предаде дека станал министер. Тотален мајтап си играте со државата!, рече пратеникот Горан Сугарески, во однос на предлог за избор на член на Владата на Република Македонија, на седница бр.116 на Собранието на Република Македонија;

Последни вести