fbpx

(Видео) Георгијев: По трагедијата со поплавите барем да ги пренаменевте парите од барокот кон граѓаните

Facebook
Twitter
LinkedIn

Пратеничката група на СДСМ и опозицијата понуди 11 амандмани коишто се исклучително разумни и државнички,  со коишто ќе се префлат пари од оние категории коишто се непродуктивни кон настраданите граѓани од поплавите, рече пратеникот Ален Георгијев, во однос на предлогот за изменување и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2016 година, на седница бр.86 на Комисијата за финансирање и буџет.

Последни вести