fbpx

(Видео) Сугарески: Да бидат констатирани оставките на министрите и замениците од СДСМ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Бараме итна седница согласно Уставот на Република Македонија на којашто ќе бидат констатирани оставките на министрите и дополнителните заменици министри на опозицијата

 

 

Последни вести