fbpx

(Видео) Дескоска: МТВ со пари на граѓаните совршено се вклопи во пропагандната машинерија на ВМРО-ДПМНЕ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Денес МРТ активно учествува во фалсификување на стварноста, во манипулацииите со кои се сака да се создаде погрешна слика за реалноста. На МРТ гледавме директни обраќања на Груевски, но не ја видовме директно прес конференцијата на СЈО на која што беше обелоденета истрагата Титаник, истрага против врвни функционери на ВМРО-ДПМНЕ за изборен грабеж, рече пратеничката Рената Дескоска во однос на предлогот на одлука за одобрување на Финансискиот план на Македонската радио телевизија за 2016 година;

 

 

 

 

Последни вести