fbpx

(Видео) Шилегов: Формирате контра-анкетна комисија за да не се соочите со вистината за вашите криминали

Facebook
Twitter
LinkedIn

Одбирате да формирате контра анкетна комисија затоа што не сакате да се зборува за стравот, срамот и кукавичлукот на Никола Груевски, Гордана Јанкуловска, Зоран Ставрески, Сашо Мијалков, Миле Јанакиевски, Мартин Протугер. Затоа што ја изгубивте битката во јавноста со кукавичкото појавување на Никола Груевски на постојната анкетна комисија за скандалот со прислушкувањето. Затоа што е срамота претседател на Влада и претседател на владејачка партија да се крие од јавноста, рече пратеникот Петре Шилегов во однос на предлогот на одлука за избор на претседател, потпретседател и членови на Анкетната комисија за скандалот со Фабриката за фалсификување на лични карти, пасоши, афери и други документи

 

 

 

 

Последни вести