fbpx

Мицкоски да не молчи туку да одговори, дали посегнал по парите на еден од осомничените во предмети на СЈО?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Прес конференција, Каролина Дончева – портпарол на ОО СДСМ Струмица

 

Почитувани,

Христијан Мицкоски шести ден бега и не одговара пред граѓаните на прашања што се од јавен интерес.

Дали Христијан Мицкоски во една позната дискотека, а потоа и во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ се сретнал со еден од осомничените во случајот „Рекет“?

Дали посегнал по парите на еден од осомничените во предемти на СЈО?

Мицкоски мора да се одважи, да излезе и да одговори пред граѓаните.

Јавноста заслужува одговори на овие прашања.

 

Последни вести