fbpx

Мицкоски да одговори, дали посегнал по парите на еден од осомничените во предмети на СЈО?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Прес конференција, Страхил Гигов, член на ИО на СДММ на општина Центар

 

Почитувани,

Христијан Мицкоски петти ден бега и не одговара пред граѓаните на прашања што се од јавен интерес.

Дали Христијан Мицкоски во една позната дискотека, а потоа и во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ се сретнал со еден од осомничените во случајот „Рекет“?

 

Дали посегнал по парите на еден од осомничените во предемти на СЈО?

Мицкоски мора да се одважи, да излезе и да одговори пред граѓаните.

Јавноста заслужува одговори на овие прашања.

 

 

Последни вести