fbpx

Само Мицкоски цела недела молчи за настаните во Тетово

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Сите институции имаат обврска да постапуваат согласно уставот и законите, политички квалификации за поднесените пријави од МВР се несоодветни, но целата јавност имаше прилика да види изминатиов период дека единствени коишто молчат за настаните во Тетово се Христијан Мицкоски и ДПМНЕ, рече пратеничката на СДСМ, Фаница Николоска денеска во одговор на новинарско прашање.

-Тој не кажа ниту еден збор за тоа што не беше интонирана државната химна, зошто не беше истакнато државното знаме и со тоа се стави во целосна одбрана на неговиот коалиционен партнер. Бидејќи тие немаат што да понудат на граѓаните и решавање на реални проблеми на граѓаните затоа се насочени кон создавање на поделби и на тензии. На сите треба да им биде јасно дека времето на национализам заврши, дека тензии и поделби какви што правеа 11 години ДПМНЕ, народот повеќе нема да дозволи, рече Николоска.

Последни вести